MEMOHABERİ TAKİP ET
Bugun...

NCR Hospital 8 Mart

07-03-2017 13:35 Kategori: GÜNDEM

Sucu: Kadın cinayetlerinde ön sıralardayız!..

Sucu: Kadın cinayetlerinde ön sıralardayız!..
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutladı. Sucu, “Türkiye olarak kadın cinayetlerinde dünya da ön sıralarda bulunmaktayız. Bu toplumumuzun geri kalmışlığının bir göstergesidir” dedi. "

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutladı. Sucu, “Türkiye olarak kadın cinayetlerinde dünya da ön sıralarda bulunmaktayız. Bu toplumumuzun geri kalmışlığının bir göstergesidir” dedi.

Kadınların yaşadıkları sorunlarının ancak sosyal demokrat bir iktidar tarafından çözüme kavuşabileceğini kaydeden Başkan Sucu, “Mevcut AKP zihniyetinde kadını ikinci sınıf bir insan pozisyonunda görülüyor” ifadelerini kullandı.

Sucu Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi: “Kadınlarımızın toplumsal yaşamımızın onurlu bireyleri olarak hayatın her alanında kendilerini göstermeleri her şeyden önce günümüzde yaşanılan olumsuzlukları hızla silecektir. Şiddetin, argonun, töre cinayetlerinin ve istismarların olmadığı ve bu ilkel yaklaşımlara maruz kalınmadığı mutlu bir Türkiye hepimizin arzusudur. Atatürk’ün liderliğinde, hemcinslerinden daha önce toplumsal hayatta yer bulan ve siyasi haklarını birçok Avrupa ülkesinden önce alan kadınlarımızın ekonomik özgürlüğü de CHP iktidarında aile sigortası ile sağlanacaktır. Hayatın her alanında eşit haklara sahip olarak kadınlarla birlikte yan yana yürüyeceğimiz mutlu Türkiye yakındır. Onlardan olduğumuz ve hayatımızın doğumdan ölüme her anında varlıklarıyla onurlandığımız, ihtiyacımız olduğunda ilgi ve sıcaklıklarını esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren fedakâr kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutluyorum”

 Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

Ekselans Dik

AKORT

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU