MEMOHABERİ TAKİP ET

memo

Bugun...
17-04-2017 15:46 Kategori: GÜNDEM

Sucu, Demokrasiye sahip çıktık

Sucu, Demokrasiye sahip çıktık
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu, Eşit olmayan koşullarda bir referandum gerçekleştirdik. Ama bizde demokrasiye sahip çıkmak için elimizden gelen çabayı sarf ettik. ‘Evet’i savunanlar hukuk dışına çıktılar. Bir grubun, bir ailenin anayasası değil diyorduk” dedi."

CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu, Eşit olmayan koşullarda bir referandum gerçekleştirdik. Ama bizde demokrasiye sahip çıkmak için elimizden gelen çabayı sarf ettik. ‘Evet’i savunanlar hukuk dışına çıktılar. Bir grubun, bir ailenin anayasası değil diyorduk” dedi.

CHP İl Başkanı Hayri Sucu 16 Nisan pazar günü yapılan halkoylamasına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Eşit olmayan bir kampanya dönemi geçirdiklerini ifade eden Sucu şunları söyledi: “ Gaziantep özelinde bütün yurttaşlarımızın da gördüğü gibi AKP ve diğer “Evet”i destekleyenler devletin ve belediyelerin bütün olanaklarını kullanarak hiçte vicdani ve ahlaki olmayan bir kampanya düzenlediler. Düzenlenen bu kampanya ile Evet’i halkın gözünün içine sokmaya çalışsalar da halkımızın vicdanında kesinlikle “Hayır” kazanmıştır. YSK’nın tavrı kamu vicdanını yaralamakla birlikte, taraf tutarak göz göre göre hakkımız gasp etmişlerdir.”

16 Nisan günü, sandığa gidip oyunu kullanana bütün Gazianteplilere teşekkür eden Başkan Sucu,  kampanya süreci boyunca HAYIR cephesine destek veren STK, Dernek ve tüm Siyasi Partilere teşekkür etti. Hayri Sucu, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Eşit olmayan koşullarda bir referandum gerçekleştirdik. Ama bizde demokrasiye sahip çıkmak için elimizden gelen çabayı sarf ettik. ‘Evet’i savunanlar hukuk dışına çıktılar. Bir grubun, bir ailenin anayasası değil diyorduk. Toplumun en az yüzde 50’si ‘Hayır’ diyor. Bu gerçek önümüzde dururken siyasi kuruma bir görev düşüyor. Anayasayı toplumsal uzlaşı metnine dönüştürmek. Hukuk devleti kavramı çok önemli. Parlamentolar yasa yaparlar her vatandaş uymak zorundadır. Yasalara uyulmazsa hukuk devleti yara alır.”Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

AKORT GAYRİMENKUL

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU