MEMOHABERİ TAKİP ET

memo

Bugun...
12-01-2017 13:01 Kategori: GÜNDEM

Kadını aşağılayan zihniyete asla teslim olmayacağız

Kadını aşağılayan zihniyete asla teslim olmayacağız
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"CHP Gaziantep İl Kadın Kolları Başkanı Münevver Mine Polat ve Yönetim Kurulu Üyeleri, dün Meclis Genel Kurulu'nda oylama sırasında gizli oylamayı ihlal eden AKP Milletvekillerinin görüntülerini cep telefonuyla kaydeden CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet’in bir grup AKP’li vekil tarafından darp edilmesi ile ilgili basın açıklaması yaptı."

CHP Gaziantep İl Kadın Kolları Başkanı Münevver Mine Polat ve Yönetim Kurulu Üyeleri, dün Meclis Genel Kurulu'nda oylama sırasında gizli oylamayı ihlal eden AKP Milletvekillerinin görüntülerini cep telefonuyla kaydeden CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet’in bir grup AKP’li vekil tarafından darp edilmesi ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan'a yönelik sözlü ve fiili şiddetini kınayan CHP Gaziantep İl Kadın Kolları Başkanı Münevver Mine Polat, “İktidar vekillerinin, Kocaeli Milletvekilimiz sayın Fatma Kaplan'a yönelik sözlü ve fiili şiddetini kınıyoruz. 14 yıldır kadına şiddeti meşrulaştıran mevcut iktidar, Gazi Meclisi'nde bir kadın vekile şiddet uyguladı. Başkanlık Sistemi'ne 'Hayır' dediği ve gizli yapılması gereken oylamada AKP’li vekillerin yaptığı usulsüzlüğü ortaya çıkardığı için, biz kadınlar AKP’nin bu baskıcı ve kadını aşağılayan zihniyetinize asla teslim olmayacağız. Ne yaparsanız yapın, biz kadınlara rağmen, Başkanlığı getiremeyeceksiniz. Bizler Atatürk’ün açtığı aydınlık yolda kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz” dedi.
 Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Kahve Molası

Ekselans Dik

AKORT

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU