MEMOHABERİ TAKİP ET

memo

Bugun...
23-02-2017 11:21 Kategori: GÜNDEM

FETÖ parası da tedavülde, 15 Temmuz parası da!

FETÖ parası da tedavülde, 15 Temmuz parası da!
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Atatürk'süz tedavül parası basmaya FETÖ olimpiyatlarıyla başlayan AKP iktidarı, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında şehit olanlar anısına da 70 milyon adet madeni 1 lirayı dolaşıma soktu. Her iki paranın da halen tedavülde tutulduğuna dikkat çeken CHP'li Ekici "İktidar, 15 Temmuz şehitlerinin kemiklerini sızlatıyor" dedi."

Atatürk'süz tedavül parası basmaya FETÖ olimpiyatlarıyla başlayan AKP iktidarı, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında şehit olanlar anısına da 70 milyon adet madeni 1 lirayı dolaşıma soktu. Her iki paranın da halen tedavülde tutulduğuna dikkat çeken CHP'li Ekici "İktidar, 15 Temmuz şehitlerinin kemiklerini sızlatıyor" dedi.

CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici’nin, Atatürk resmi kaldırılarak yerine Fethullahçıların organizasyonu olan Türkçe olimpiyatlarının logosu yerleştirip tedavüle sürülen 1 milyon adet 1 TL’lik madeni paraların toplatılıp toplatılmadığına ilişkin soru önergesine Mehmet Şimşek’ten yanıt geldi. Ekici "Önergeme verilen cevapta madeni paraların kaça mal edilip, kaç liralık gelir elde edildiği yazılmış. Bu paraların dolaşımdan çekilmesi konusundaki soruma hiçbir cevap verilmemiş. Yani bu paralar hala tedavülde ve Hükümetin toplatmaya da niyeti yok" dedi.

15 Temmuz Şehitleri'nin anısına bastırılan 70 milyon adet madeni 1 TL ile 2012 yılında FETÖ için bastırılıp tedavüle sokulan 1 TL'lerin aynı anda ve şu anda dolaşımda olduğuna dikkat çeken Ekici şunları söyledi:

"Üzerinden Atatürk resmini silip yerine FETÖ olimpiyatlarının logosunu bastıkları 1 TL'ler hâlâ piyasada. Devletin darphanesine bastırttıkları parayla, dolaylı yoldan terör örgütü propagandası yaptıranlar hala görevlerinin başında. 15 Temmuz Şehitlerine sözde değil özde saygıları olsaydı, FETÖ parasını dolaşımda tutmazlardı. Her icraatıyla şehitlerin kemiklerini sızlatmayı alışkanlık haline getiren AKP iktidarı, şimdi de 15 Temmuz Şehitleri'nin kemiklerini sızlatıyor."

 


Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

Ekselans Dik

AKORT

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU