MEMOHABERİ TAKİP ET
Bugun...
13-03-2017 13:29 Kategori: GÜNDEM

Aslan, Hollanda'yı kınadı

Aslan, Hollanda'yı kınadı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Birlik Vakfı Gaziantep Şube başkanı Mehmet Fatih Aslan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun uçağının iniş izninin iptal edilmesi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın bulunduğu aracın durdurulması nedeniyle Hollanda makamlarını kınadı."

Birlik Vakfı Gaziantep Şube başkanı Mehmet Fatih Aslan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun uçağının iniş izninin iptal edilmesi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın bulunduğu aracın durdurulması nedeniyle Hollanda makamlarını kınadı.

Birlik Vakfı Gaziantep Şube başkanı Mehmet Fatih Aslan, Hollanda’nın tutumunun kabul edilemez olduğunu belirterek, “Türkiye'nin anayasa değişikliği halk oylamasına girdiği bu süreçte önce Avusturya ve Almanya'yla başlayan son olarak Hollanda ile devam eden antidemokratik uygulamalar, kabul edilemez. Aklıselimden uzak, tamamen hasmane bir Türkiye karşıtlığını yansıtan tutumundan dolayı Hollanda makamlarını kınıyorum. Sudan sebeplerle sayın bakanlarımıza yönelik sergilenen akıldışı, anti-demokratik ve diplomatik teamüllere aykırı bu tutum ve açıklamalar, gelinen noktada Avrupa'nın kendi değerleriyle çelişmesinin yanı sıra Avrupa siyasetini esir alan siyasi seviyesizlik, akıl tutulması ve popülizmin geldiği hayret verici boyutu da göstermektedir. Bu nezaket ve akıl dışı, faşizan ve saçma uygulamaların mutlaka karşılığı verilecektir. Takınılan tavırlar Sayın Bakanımız ve Büyükelçimizin gıyabında Türk Milletine karşı bir saygısızlıktır. Bu tarz yaklaşımları ekonomik işbirliği içinde olduğumuz ülkelere yakışmadığı gibi bizim tarafımızdan en hafif ifadeyle art niyetli olarak görülmektedir” dedi.Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

Ekselans Dik

AKORT

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU