MEMOHABERİ TAKİP ET
Bugun...

NCR Hospital 8 Mart

09-01-2017 12:49 Kategori: GÜNDEM

Şehitkamil Hasırcıoğlu Mahallesi'nde park sorununu çözdü

   Şehitkamil Hasırcıoğlu Mahallesi'nde park sorununu çözdü
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Şehitkamil Belediyesi, Hasırcıoğlu Mahallesi’nde yeşil alan ve park sıkıntısı yaşayan vatandaşlar için kamulaştırdığı yaklaşık 10 evi yıkarak, içerisinde, yeşil alan, çocuk oyun alanları ve oturma banklarının bulunduğu modern bir park yaptı. Hasırcıoğlu Mahallesi’ne kazandırılan park hem vatandaşları hem de çocukları memnun etti."

Şehitkamil Belediyesi, Hasırcıoğlu Mahallesi’nde yeşil alan ve park sıkıntısı yaşayan vatandaşlar için kamulaştırdığı yaklaşık 10 evi yıkarak, içerisinde, yeşil alan, çocuk oyun alanları ve oturma banklarının bulunduğu modern bir park yaptı. Hasırcıoğlu Mahallesi’ne kazandırılan park hem vatandaşları hem de çocukları memnun etti.

10 EVİ KAMULAŞTIRIP, YERİNE MODERN BİR PARK OLUŞTURULDU

Daha yeşil ve yaşanabilir bir ilçe için çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdüren Şehitkamil Belediyesi, plansız yapılaşma nedeniyle park alanı bulunmayan Hasırcıoğlu Mahallesi’nde yaptığı çalışmayla takdir topladı. Şehitkamil Belediyesi, vatandaşların yeşil alan ve park ihtiyacını gidermek adına Mahallede yaklaşık 10 evi kamulaştırarak, öncelikle yıkımını gerçekleştirdi. Alanın temizlenmesiyle birlikte Şehitkamil Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, hızlı bir çalışma neticesinde, içerisinde yeşil alan, çocuk oyun alanları ve oturma banklarının bulunduğu modern bir park yaptı. Çevre düzenlemesi, çimlendirme ve ağaç dikiminin ardından park mahalle sakinlerinin hizmetine sunuldu.

BAŞKANIMIZIN YAPMIŞ OLDUĞU HİZMETLERDEN HER ZAMAN MEMNUNUZ

Yapılan çalışmayla birlikte park ihtiyaçlarının giderildiği dile getiren mahalle sakinleri, “Plansız yapılaşma nedeniyle mahallemizde evler hep iç içeydi. Boş alanın olmamasından dolayı Mahallemizde parkımız yoktu. Çocuklarımız park olmamasından dolayı ya uzak parklara gidiyorlardı yada sokak aralarında oynuyorlardı. Bizler için ise dinlenebileceğimiz bir yeşil alan dahi yoktu. Daha önceki Belediye Başkanları da mahallemizdeki park sorununu çözemiyordu. Sağolsun Başkanımız sayın Rıdvan Fadıloğlu mahallemizdeki park sıkıntısına el atarak, burada yaklaşık 10 evi kamulaştırıp yıkımını gerçekleştirdi. Evlerin yıkılmasıyla birlikte güzel bir park yaptı. Şuan çocuklarımız bu parkta istedikleri kadar eğlenip oynaya biliyorlar. Bizlerde bu parkta dinlenme fırsatı bulabiliyoruz. Şehitkamil Belediye Başkanımız gerçekten çok güzel hizmetlere imza atıyor. Başkanımızın yapmış olduğu hizmetlerden her zaman memnunuz. Hizmetlerinden dolayı Başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyoruz, bu tür hizmetlerin de devamını diliyoruz” dediler.

BUNDAN SONRA UZAKTAKİ PARKLARA GİTMEMİZE GEREK KALMAYACAK

Parkın tadını çıkaran çocuklar ise, “Mahallemizde oynayabileceğimiz, vakit geçirebileceğimiz bir park yoktu. Her zaman sokak aralarında oyun oynuyorduk, yada mahallemizden uzak parklara gidip oralarda oyun oynuyorduk. Belediyemiz tarafından bizimde mahallemizde güzel bir park yapıldı. Bundan sonra uzaktaki parklara gitmemize gerek kalmayacak. Arkadaşlarımızla birlikte bu parkta hoş ve güzel vakitler geçirebileceğiz, oyunlar oynayacağız. Başkanımıza bize kazandırmış olduğu bu parktan dolayı çok teşekkür ediyoruz” diye konuştular. 

 



Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZIN



FACEBOOK YORUM


DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

Ekselans Dik

AKORT

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU