MEMOHABERİ TAKİP ET
Bugun...
11-08-2017 16:32 Kategori: GENEL

Suriyeli hacı adayları Türkiye'ye geldi

Suriyeli hacı adayları Türkiye'ye geldi
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

" İç savaşın sürdüğü Suriye'de yaşamını devam ettiren ve hac görevlerini yapmak için Türkiye üzerinden kutsal topraklara gidecek 100 hacı adayı bugün Kilis’in Öncüpınar Sınır Kapısı üzerinden Türkiye’ye geldi."

 İç savaşın sürdüğü Suriye'de yaşamını devam ettiren ve hac görevlerini yapmak için Türkiye üzerinden kutsal topraklara gidecek 100 hacı adayı bugün Kilis’in Öncüpınar Sınır Kapısı üzerinden Türkiye’ye geldi.

İç savaşın devam ettiği ülkelerinden kutsal topraklara gidemeyen Suriyeliler, Hac görevlerini Türkiye üzerinden Suudi Arabistan'a giderek yapmak istedi. Bu talebin Türkiye tarafından kabul edilmesinin ardından kutsal topraklarda hac görevini yerine getirecek 100 kişiden oluşan ilk kafile bugün Öncüpınar Sınır Kapısı’na geldi. Öncüpınar Sınır Kapısı’nda pasaport işlemleri yapılan 100 kişilik kafile daha sonra 2 otobüsle Gaziantep’e hareket etti. Gaziantep'te konaklayacak olan Suriyeli hacı adayları yarın uçakla Suudi Arabistan'a gidecek.

Öte yandan kutsal görevlerini yerine getirecek olan Suriyeli hacı adayları kendilerine bu imkanı tanıdığı için Türkiye'ye teşekkür etti.Kaynak: DHA
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

AKORT GAYRİMENKUL

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU