MEMOHABERİ TAKİP ET

memo

Bugun...

NCR Hospital 8 Mart

19-08-2017 10:47 Kategori: GENEL

Şok gelişme!.. Paylaşılamayan proje ‘Mobilya Kent’

Şok gelişme!.. Paylaşılamayan proje ‘Mobilya Kent’
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep merkez ilçe Oğuzeli Belediyesi tarafından çalışmalarına 3 yıl önce başlanılan ''Mobilya Kent Projesi''nde sürpriz bir gelişme yaşandı. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin de aynı proje için başvuruda bulunduğu ortaya çıktı."

Gaziantep merkez ilçe Oğuzeli Belediyesi tarafından çalışmalarına 3 yıl önce başlanılan ''Mobilya Kent Projesi''nde sürpriz bir gelişme yaşandı. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin de aynı proje için başvuruda bulunduğu ortaya çıktı.

İLÇEDE ŞOK ETKİSİ YARATTI

Oğuzeli'nde kurulacak olan ve ilçenin çehresini değiştirecek ''Mobilya Kent Projesi''nde son aşamaya gelinmişken, yaşanan bu yeni gelişme kafalarda soru işareti doğurdu. Bilindiği üzere Oğuzeli Belediyesi tarafından hazırlanan proje için yaklaşık 3 yıldır tüm hazırlıklar yapılmış, arazi ve kredi işlemleri için de Maliye’ye başvuru yapılmıştı. Oğuzeli Belediyesi’nin vizyon projesi olarak görülen proje için 16 farklı kurumdan olumlu görüş alınmış, 1 milyon 300 bin metrekare alan imara açılmış ve 2040 yılına kadar yapılan şehir planı da hem Oğuzeli hem Büyükşehir meclisinde tescillenmişti. Ayrıca Oğuzeli Belediyesi tarafından proje için S.S Mobilyacılar Kooperatifi kurulmuştu. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde tek olan proje için 210 mobilyacı esnafı da şimdiden başvuruda bulunmuştu. Oğuzeli ve Gaziantep’in hem vizyonunu hem de ekonomisini geliştirecek olan büyük proje için tüm altyapı çalışmalarını, görüşmelerini ve başvurularını tamamlayan Oğuzeli Belediyesi gün sayarken, Büyükşehir Belediyesi’nin de aynı proje için başvuruda bulunması ilçede şok etkisi yarattı.

OĞUZELİ’NİN PROJESİNİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Oğuzeli Belediye Başkanı M. Sait Kılıç, Oğuzeli’ni kalkındıracak, Gaziantep ve Türkiye ekonomisine güç katacak hayati önem verdikleri bu projenin takipçisi olacaklarını söyledi. 3 yıldan bu yana emek verdikleri Oğuzeli’nin çehresini değiştirecek projede sona geldiklerini ve bu projenin sahibinin Oğuzeli Belediyesi olduğunu vurgulayan Başkan Kılıç, “Projemizin tüm paydaşlarıyla, imalattan pazarlamaya kadar mobilya sektörünün tamamıyla görüşmeler yaptık. 1 milyon 300 bin metrekare alanda yapmayı planladığımız projenin fikir babası biziz. 3 yıldan bu yana uğraştık, çok emek verdik. Bütün kurum ve kuruluşlarla fikir alışverişi yaptık ve tamamından olumlu görüş aldık. DSİ, Tarım İl Müdürlüğü ve Karayolları gibi 16 kurumdan onay aldık. İmara açtık, haritasını çıkardık, imar planı hazırladık. Binlik ve 5 binlik planlar hem bizden hem Büyükşehir meclisinden geçti. 2040’a kadar olan şehir planında tescillendi. Mimari projesi hazırlandı. Maliye’den arazi alındıktan sonra hemen projeye başlanacak aşamaya geldik. Ayrıca bu proje için Oğuzeli’nde kooperatif kurduk. Bu kooperatife 210 tane esnafımız bizzat müracaatta bulundu. Toplantılar yaparak proje hakkında bilgiler verdik. Mobilyacı esnafımızın hepsiyle görüştük ikna ettik. Oğuzeli’nin vizyonunu değiştirecek, Gaziantep ve Türkiye ekonomisine katkı sağlayacak projemizin takipçisi olacağız. Son olarak Maliye’ye arazi için başvurumuzu yaptık ve 3-4 aydan beri haber bekliyoruz. Bu proje Oğuzeli’nin projesidir” diye konuştu.Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

AKORT GAYRİMENKUL

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU