MEMOHABERİ TAKİP ET
Bugun...

NCR Hospital 8 Mart

21-04-2017 13:53 Kategori: GENEL

SANKO Okullarının 16 öğrencisi sınav finallerinde

SANKO Okullarının 16 öğrencisi sınav finallerinde
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Özel SANKO Okullarının 16 öğrencisi Kanguru Matematik Sınavının ilk sınavını başarı ile geçerek final sınavlarına katılma hakkı kazandı."

Özel SANKO Okullarının 16 öğrencisi Kanguru Matematik Sınavının ilk sınavını başarı ile geçerek final sınavlarına katılma hakkı kazandı.

Kanguru Matematik Sınavı; öğrencilere matematik dersinde edindikleri becerileri uluslararası düzeyde sergileme, ulusal ve uluslararası düzeyde matematik bilgi ve sevgisini yaygınlaştırma, uluslararası düzeyde ortak bir matematik kültürü oluşturma ve ezbere dayalı matematik bilgisinden ziyade yaratıcı matematik düşünce sistemlerini geliştirmek amacıyla düzenlenmektedir.

İlkokul üçüncü sınıftan lise on ikinci sınıfa kadar her kademeden öğrencinin yer aldığı sınava bu yıl ülkemizden 34.630 öğrenci katıldı. Özel SANKO İlkokulu öğrencilerinden Kayra Öztemiz, Baran Alagöz, Mehmet Ertuğrul Kaya, Irmak Erdem, Eren Özgüler ve İpek Naz Karslı, Özel SANKO Ortaokulu öğrencilerinden Selin Deniz Akdoğan, Berkay Dobooğlu, Arda Karayılan, Eren Adıyaman, Umut Mutlu, Berke Halavurt ve Eylül Özpolat, Özel SANKO Liseleri öğrencilerinden Erengül Dana, Vahit Alp Hıdıroğlu ve Murat Altındağ ilk sınavı başarı ile geçerek final sınavlarına katılma hakkı kazandı.

Özel SANKO Okulları Genel Müdürü Melike Toklucu, ilk sınavı geçen 1922 öğrenciden 16 öğrencinin Özel SANKO Okulları öğrencisi olmasından gurur duyduklarını ifade ederek final sınavında öğrencilerine başarılar diledi.

 Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

Ekselans Dik

AKORT

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU