MEMOHABERİ TAKİP ET
Bugun...

NCR Hospital 8 Mart

01-11-2016 10:41 Kategori: GENEL

Rektör Gür'ü hiç böyle görmediniz

Rektör Gür'ü hiç böyle görmediniz
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Uluslararası Öğrenci Topluluğuna üye yabancı uyruklu öğrenciler personel yemekhanesinde bir araya gelerek tanışma etkinliği düzenlendi. Etkinlikte, Rektör Gür, yabancı uyruklu öğrencilerle birlikte halay çekti."

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Uluslararası Öğrenci Topluluğuna üye yabancı uyruklu öğrenciler personel yemekhanesinde bir araya gelerek tanışma etkinliği düzenlendi.

Rektör Prof. Dr. Ali Gür, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hilmi Bayraktar, Prof. Dr. Metin Bedir ve çok sayıda öğrencinin katıldığı etkinliğin tanışma yemeği sonrasında; Kültür Müdürlüğü Müzik Ekibi tarafından mini bir müzik dinletisi sunuldu.

Etkinlikte konuşan Rektör Prof. Dr. Gür, yabancı uyruklu öğrencilerin kendi kültürleri ve dilleriyle bize zenginlik katacakları koro oluşturmak istediklerini belirterek, GAÜN’de öğrenim gören Türk öğrenciler gibi sosyal kulüpleri olmasını ve bu kulüplere aktif katkı sağlamalarını istedi.

İnancımız, kutsallarımız açısından misafirin her zaman baş tacı olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Gür, “Misafir gelirken kendi kısmetiyle gelir. Gaziantep’e, Gaziantep Üniversitesi’ne zenginlik getirdiniz. Bu zenginliğin farkındayız. Sizlerin varlığı bizler açısından huzur, mutluluk verici. Mühendisiyle, öğretmeniyle, doktoruyla, mimarıyla, sosyal bilimcisiyle, edebiyatçısıyla bütün alanlarda gittiğiniz ülkelerde hem Türkiye adına bizlerin elçilerisiniz hem de gittiğiniz ülkelerde kendi şehirlerinizi kuracak kadar mimari ve şekillendirici sizlersiniz. Dünya coğrafyası aslına bakarsanız büyük bir köy. Köy denince hep sıcak ilişkiler ve samimiyet aklıma geliyor. İşte bu samimi duygular içerisinde hepimiz birbirimizi anlarız” şeklinde konuştu.

 

Öğrencilere yönelik bir haftalık kapsamlı, uluslararası bir şenlik yapılacağı müjdesini veren Prof. Dr. Gür, kültür şenliklerinde yabancı uyruklu öğrencilerin ülkelerini temsil edileceği, yemeğiyle, giyim-kuşamıyla ve kültürleriyle kendilerini anlatabileceği özel stantlarda kendilerini ağırlamak istediklerini ifade ederek, şenliğe hazırlıklı olmalarını söyledi.

Yabancı uyruklu öğrencilerle ilgili çok güzel projeleri olduğunu belirten Prof. Dr. Gür öğrencilere önemli tavsiyelerde bulundu: “Ne olursa olsun vatan sevgisinden vazgeçmeyeceksiniz. Vatanınıza geri döndüğünüzde orası için elinizden geleni yapacaksınız. Kutsallarınız vardır. Bu kutsallarınızı asla çiğnetmeyeceksiniz. Size el uzatanlara asla nankörlük etmeyeceksiniz. 3 bin 500 farklı kültürden insanlar nasıl bu üniversitede barış ve huzur içerisinde yaşıyorsa, gittikleri ülkelerde de dünya barışını sağlamak adına misyon yüklendiklerini bilecekler ve bu şuurda hareket edecekler. Biz size eğitim verirken hiçbir şey istemedik. Ama ben sizden hocanız, yöneticiniz, arkadaşınız olarak bunları istiyorum. Bunları yaparsanız size verdiğimiz bütün emeklerimiz ananızın ak sütü gibi helal olsun” dedi.Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

Ekselans Dik

AKORT

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU