MEMOHABERİ TAKİP ET

memo

Bugun...
22-09-2017 14:17 Kategori: GENEL

Gaziantep'te zam isteyen sayacılar iş bıraktı

Gaziantep'te zam isteyen sayacılar iş bıraktı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep’te GATEM Ayakkabıcılar Sitesi, Başpınar OSB ve Nizip Caddesi’nde faaliyet gösteren sayacılar, ayakkabı firmalarından istedikleri zam taleplerinin karşılanmaması nedeniyle iş bırakma eylemi yaptı. "

Gaziantep’te GATEM Ayakkabıcılar Sitesi, Başpınar OSB ve Nizip Caddesi’nde faaliyet gösteren sayacılar, ayakkabı firmalarından istedikleri zam taleplerinin karşılanmaması nedeniyle iş bırakma eylemi yaptı.

1 haftadır süren eylem nedeniyle, kundura kesiciler ve montacıların da çalışmadığına dikkat çeken sayacılar, bu nedenle iş bırakmanın binlerce kişiyi kapsadığını söyledi. 5-6 yıldır zam alamadıklarını söyleyen sayacılar, “Artık bıçak kemiğe dayandı, zam almadan işbaşı yapmayacağız” diyor. 

YÜZDE 45 ZAM İSTİYORLAR

GATEM Ayakkabıcılar Sitesi'nde görüştüğümüz sayacılar, sitede bulunan 400 atölyenin tamamına yakının iş bıraktığını, atölyelerde çalışan işçilerle birlikte sitede binden fazla çalışanın grevde olduğunu söyledi. Sayacılar çalışmayınca, kundura kesiciler, montacılar gibi sektördeki diğer kesimlerin de iş yapamadığını belirten eylemciler, dolayısıyla iş bırakmanın binlerce kişiyi kapsadığını söylediler. 

Yıllardır çok düşük ücretlerle ve çok kötü koşullarda çalıştıklarını dile getiren sayacılar, yüzde 45 zam talep ettiklerini ve zam almadan iş başı yapmayacaklarını belirterek, “Artık bıçak kemiğe dayandı” sözleriyle tepkilerini dile getirdiler.

İsmini vermeyen bir saya ustası ise, GATEM Ayakkabıcılar Sitesi dışında, Başpınar Organize Sanayi Bölgesi’ndeki sayacıların ve Nizip Caddesi bölgesinde çalışan terlikçi sayacıların da iş bıraktığını söyledi. İş bırakma eylemine katılan esnaf, sayacılar çalışmadığı için, iş bırakma eyleminin ayakkabı sektöründe 10 bin kişiyi kapsadığını ifade ediyorlar.

 Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

AKORT GAYRİMENKUL

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU