MEMOHABERİ TAKİP ET
Bugun...

NCR Hospital 8 Mart

21-04-2017 11:48 Kategori: GENEL

Gaziantep'te baklavada yeni trend ‘ŞAŞI GURME’

Gaziantep'te baklavada yeni trend ‘ŞAŞI GURME’
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Baklavasıyla ünlü Gaziantep’in artık yeni bir markası var. Kısa süre önce faaliyete başlayan Gaziantepli baklavacı Mustafa Alpdoğan’ın yeni açtığı ‘Şaşı Gurme’ Saray Baklavası, değişik konsepti ve tadıyla yeni bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyor."

Baklavasıyla ünlü Gaziantep’in artık yeni bir markası var. Kısa süre önce faaliyete başlayan Gaziantepli baklavacı Mustafa Alpdoğan’ın yeni açtığı ‘Şaşı Gurme’ Saray Baklavası, değişik konsepti ve tadıyla yeni bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Gaziantep’te yerli ve yabancı turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği Elmacı Pazarı’nda tarihi Karatarla Camii yanında faaliyet gösteren ‘Şaşı Gurme’ Saray Baklavası, özellikle 5x5 ebatındaki dünyada tek olan dev baklava tepsisi tabelasıyla dikkat çekiyor. Yaklaşık 3 ay gibi kısa bir sürede farklı hizmet anlayışı, hijyenik imalathanesi ve farklı lezzetleriyle dikkat çeken Şaşı Gurme, yerli ve yabancı turistlerin de ilgi odağı oldu. 

YERLİ YABANCI TURİSTLERİN UĞRAK YERİ OLDU

Tarihi Karatarla Cami yanında baklava sektörüne giriş yapan Şaşı Gurme Saray Baklavası sahibi Mustafa Alpdoğan, her gelen müşteriyi sarayda ağırlamış gibi ağırladıklarını ve bu nedenle gelen insanların memnuniyetle ayrıldığını söyledi. Çevre illerde şubeler açacaklarını da belirten Alpdoğan, baklavada Gaziantep’in dünyadaki yeni markası olma yolunda ilerlediklerini belirtti. 

DÜNYANIN EN BÜYÜK TABELASI İLGİ ÇEKİYOR

 5x5 metrelik baklava tepsili tabelanın dünyada tek olduğunu ifade eden Alpdoğan, baklava kenti olan Gaziantep’te yeni ve farklı bir marka olmak istediklerinin altını çizdi. Alpdoğan, kendilerini diğer baklava markalarından ayıran en önemli özelliğin Maraş dondurması ile Gaziantep baklavasını aynı tabakta buluşturmaları olduğunu, bu iki eşsiz lezzeti müşterilere birlikte sunduklarını kaydetti. Alpdoğan, ürünlerinin tamamının doğal olduğunu ve hiçbir katkı maddesi kullanmadıklarını vurguladı.

SARAY SARMASI İLGİ ODAĞI

Saray baklavasının en önemli özelliğinin mide dostu ve hafifliği olduğunun altını çizen Alpdoğan, en beğenilen ürünlerinin ise Saray Sarması olduğunu söyledi. Saray Sarması’nın kaymaklı ve bol fıstıklı tadıyla şöbiyeti andırdığını belirten Alpdoğan, fıstığının daha bol ve hafif olmasının daha çok tercih edilmesinde önemli rol oynadığını kaydetti. 

MARAŞ DONDURMASI İLE BAKLAVA BULUŞTU 

Dünyaca ünlü Gaziantep Baklavası ile Maraş dondurmasını birleştirerek eşsiz bir lezzet ortaya çıkardıklarını belirten Alpdoğan, bu farklı lezzetin çok beğenildiğini söyledi. Normalde dondurmacının baklava, baklavacının da dondurma satmadığını belirten Alpdoğan, bu iki mükemmel lezzetin aslında ikiz kardeş olduklarını ve ayrılmaz bir ikili olduklarını kaydetti. Bu iki lezzetin açıldıkları günden itibaren çok beğenildiğini ve müşterilerin vazgeçilmezi olduğunu vurgulayan Alpdoğan, “Mideyi yakmayan hafif bir lezzet yakaladık. İnsanlarımız tatlı yiyip pişman olmasın istedik. Saray Baklavasının en büyük özelliği mide dostu ve hafif olmasıdır. İçerisinde hiçbir katkı maddesi yoktur. Bu mükemmel lezzeti iyi tanıtarak Gaziantep’in dünyadaki yeni markası olacağız” dedi.Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

Ekselans Dik

AKORT

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU