MEMOHABERİ TAKİP ET
Bugun...
10-01-2017 11:52 Kategori: GENEL

“Gazetecilik fedakârlık isteyen bir meslek”

“Gazetecilik fedakârlık isteyen bir meslek”
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"NTO Başkanı Özyurt “Gazetecilik Fedakârlık İsteyen Bir Meslek” “Gazetecilik, Demokrasinin Güçlenmesi İçin Önemli Bir Misyon Üstleniyor” “Tarafsız, Güvenilir ve Objektif Medya Toplumun Kalkınmasında Önemli Bir Faktör ”"

NTO Başkanı Özyurt “Gazetecilik Fedakârlık İsteyen Bir Meslek”

“Gazetecilik, Demokrasinin Güçlenmesi İçin Önemli Bir Misyon Üstleniyor”

 “Tarafsız, Güvenilir ve Objektif Medya Toplumun Kalkınmasında Önemli Bir Faktör ”

Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü Kutladı. Gazetecilik fedakârlık isteyen ve ağır şartlar altında çalışmayı gerektiren bir meslek olduğunu belirten Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt “Kamuoyunu her zaman doğru ve hızlı bir şekilde bilgilendirme görevini yerine getirmeye çalışan gazetecilerimiz, içinde bulunduğu şartların tüm ağırlığına rağmen görevlerini özveriyle yerine getirmektedirler.” dedi.

Tarafsız, güvenilir, objektif, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan, özel hayata ve kişilik haklarına saygılı bir medyanın toplumun kalkınmasında önemli bir faktör olduğunu vurgulayan NTO Başkanı Özyurt sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Çağımızın en dinamik mesleklerinden olan gazetecilik, kamuoyunun bilgilendirilmesi, ülkede ve dünyada yaşanan gelişmelerden insanların haberdar edilmesi ve bilgi akışının objektif bir şekilde sağlanarak, demokrasinin güçlenmesi ve gelişmesine katkıda bulunması açısından önemli bir misyon üstlenmiştir. Bu önemli görevi yerine getirmek için günün her saatinde fedakarlık ve sorumlulukla görevlerini icra eden gazetecilerimizin, halkı bilgilendirmek adına verdiği mücadele her türlü takdirin üzerindedir. Kamuoyunu ülke ve dünya gerçekleriyle buluşturarak ve farklı görüşlerin seslendirilmesine imkân sağlayarak, toplumu düşünmeye, araştırmaya ve doğru sonuçlara ulaşmaya yönlendirmektedirler. İl ve İlçemizin gelişmesi ve vatandaşlarımızın daha iyi hizmet alabilmesi, daha yüksek yaşam standartlarına kavuşabilmesi için yaptığımız çalışmaları halkımıza duyuran; vatandaşlarımızın sorunlarını da bize ileterek her kesimine kulak verebilmemizi sağlayan yerel basın mensubu dostlarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum. Yağmur çamur demeden her türlü şartta mesleğini icra etmeye çalışarak, halka doğru ve tarafsız haber vermeyi, kamuoyunu doğru şekilde bilgilendirmeyi kendine amaç edinmiş emekçi basın mensubu arkadaşlarımın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, tüm basın mensubu arkadaşlarıma başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

Ekselans Dik

AKORT

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU