MEMOHABERİ TAKİP ET

memo

Bugun...

NCR Hospital 8 Mart

10-03-2017 14:45 Kategori: GENEL

GAÜN’de IAAF Uluslararası Atletizm Çocuk Semineri başladı

GAÜN’de IAAF Uluslararası Atletizm Çocuk Semineri başladı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ile Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen IAAF Uluslararası Atletizm Çocuk Semineri’nin açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Ali Gür, “Çocuğunuzu annenin babanın sevdiği spor dalına değil, sevdiği spor dalına gönderin. Sporda başarının ana temeli önce sevmek” dedi."

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ile Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen IAAF Uluslararası Atletizm Çocuk Semineri’nin açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Ali Gür, “Çocuğunuzu annenin babanın sevdiği spor dalına değil, sevdiği spor dalına gönderin. Sporda başarının ana temeli önce sevmek” dedi.

Çocuğun yatkın olduğu alanları, bedensel, fiziksel olarak sevdiği spor dallarının gruplandırılması gerektiğini belirten Prof. Dr. Gür, “Ortak bileşkesini bulduktan sonra bu çocuk şu spor dalında da iyi olur hem de sağlığına kazanç sağlanır. O yüzden bu sertifika programları özellikle sizlerin gelecekte çocuklarımızı miras olarak size devrettikten sonra sağlıklı ama sağlığı bedensel, ruhsal ve fiziksel üçü bir arada diyorum. Hem çocuklara paylaşmayı öğretmek, takım ruhunu aşılama, fedakarlığı öğretmek, başarıyı aşılama ama aynı zamanda kaybetmek güdüsünü de onlara normal bir karakter olarak aşılama ve tüm bunları hep birlikte siz yapacaksınız. Elinizdeki kumaşı iyi değerlendirin. Bu çocuklarımız sizin nesilleriniz olacak. Siz bizim çocuklarımızı yetiştireceksiniz gelecekte birileri de sizin çocuklarınızı yetiştirecek, bu bir mirastır” şeklinde konuştu.

IAAF Çocuk Atletizmi Türkiye Koordinatörü Necdet Ayaz ise, Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği’nin yaptığı bu projenin, yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızın önce sağlıklı bireyler olabilmesine daha sonra atletizmi daha çok sayıda kişinin yapabilmesi ve daha başarılı sonuçların alınabilmesine yönelik çok önemli, özel bir proje olduğunu söyledi. Seminerin 7-12 yaş grubu çocuklara atletizmi değil, sporu sevdirebilmekle ilgili bir seminer olduğunu kaydeden Ayaz, çocuklara yarışmacı değil, eğlenceli atletizm oyunları oynatıldığını ifade etti. Ayaz, “IAAF 7-12 yaş grubu çocuklara yarışma yapmayın diyor. 13-15 yaş gurubundaki çocuklara artık yarışma programı uygulayın deniyor. Yaklaşık 9 bine yakın çocuğa ulaştık, Hedefimiz, bu projede 1 milyon süper çocuğa ulaşabilmek” diye konuştu.

Atatürk Kültür Sahnesinde düzenlenen seminerin açılış konuşmaları sonrasında; başta Eğitmen Yrd. Doç. Dr. Ercan Haslofça olmak üzere eğitimler verilerek; Ayşe Özkol, Nilüfer Bican, Murat Özgüler, Selahattin Koç, Tarkan Tuzcuoğulları, Aslan Koç, Mehmet Güneş, Bülent Tekateş, Prof. Dr. Kadirhan Sunguroğlu, Prof. Dr. Perican Bayar Koruç, TV Yorumcusu Haldun Domaç gibi çok sayıda kişi tarafından sunum gerçekleştirilecek. İki gün sürecek olan eğitimlerin sonunda kursiyerlere sertifika verilecek.Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER GENEL HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Kahve Molası

Ekselans Dik

AKORT

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU