MEMOHABERİ TAKİP ET

memo

Bugun...
19-01-2017 14:31 Kategori: EKONOMİ

Petsabond Dünya markası olma yolunda

Petsabond Dünya markası olma yolunda
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Sektöründe bölgenin ve Türkiye’nin en güçlü firmalarında biri haline gelen PETSA Tekstil Ambalaj ve Plastik Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Sarıoğlu, ürettikleri çevre dostu ürünlerle dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerlediklerini söyledi."

Sektöründe bölgenin ve Türkiye’nin en güçlü firmalarından biri haline gelen PETSA Tekstil Ambalaj ve Plastik Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Sarıoğlu, ürettikleri çevre dostu ürünlerle dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerlediklerini söyledi.

KUMAŞ ÜRETİMİNDE ‘PETSABOND’ DÜNYA MARKASI YOLUNDA

2015 yılında kurdukları PETSABOND markasıyla kumaş üretiminde 10 bin tonluk kapasiteye ulaştıklarını ifade eden PETSA Tekstil Ambalaj ve Plastik Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Sarıoğlu, “Petsa Tekstil Ambalaj Ve Plastik San. Tic. Ltd. Şti. gerekli ar-ge ve fizibilite çalışmalarının sonunda 2015 yılında PETSABOND markasıyla spunbond nonwoven kumaş üretim tesisini kurarak 10.000 tonluk üretim kapasitesiyle üretime başlamıştır. Türkiye’nin marka şehri Gaziantep’in 5. Organize Sanayi Bölgesi’nde 5 bin metrekare kapalı alan üzerine kurulan tesisimiz sektörde bilgi ve birikime sahip genç ve dinamik kadrosuyla hizmet vermektedir. Üretimimiz olan SPUNBOND nonwoven kumaşlar, üstün mukavemeti ve işlene bilirliği sayesinde, medikal, tekstil, otomotiv, tarım, filtre ve endüstriyel alanlarda kullanılmaktadır. Ürünlerimizde uyguladığımız EDANA standartlarına uygun, kontrol metotları, kalitemizde yüksek bir standarda ulaşmamızı ve kontrol altında tutmamızı sağlayacaktır” diye konuştu.

ÇEŞİTLİLİK BİZİM ZENGİNLİĞİMİZDİR

Sektörde marka olma yolunda emin adımlarla ilerlediklerini belirten PETSA Tekstil Ambalaj ve Plastik Sanayi Yönetim Kuruluüyesi Aykut Peltek, ise, “Hedefimiz, çıtayı sürekli yüksek tutarak, faaliyet gösterdiğimiz sektörlerde öncü yapımızı koruyup, farklılıklar oluşturarak kalıcı üstünlükler sağlayıp, marka olma yolunda emin adımlarla yürümektir. Hizmet verdiğimiz her sektörde, müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarına uygun, dünya standartlarında, çevre dostu ürünler pazarlayarak sürdürülebilir bir büyüme ile yaşama değer katıp ülke ekonomisine değer katmak istiyoruz. Vicdanımızın sesi bizim için önemlidir. Çalışma yaşamımızda ve müşterilerimizle olan ilişkilerimizde adalet, hakkaniyet, hesap verebilirlik ve şeffaflık kaçınılmaz ölçütlerimizdendir. Yaşamın temel unsuru olan insan bizim için değerlidir. İnsana saygımız kendimize olan saygımızla başlar. İnsanı insan olduğu için sever, sayarız. Herkesin bir fikri, düşüncesi ve yaşam tarzı olduğunu bilir ve saygı duyarız. Çeşitlilik bizim zenginliğimizdir” dedi.

MÜKEMMELE ULAŞMA YOLUNDA İLERLİYORUZ

PETSA Tekstil Ambalaj ve Plastik Sanayi Yönetim Kurulu üyesi Aykut Peltek, Petsa Plastik olarak büyük bir ekip olduklarını, kimseye ayrımcılık yapılmayacağına ve fırsat eşitliğine inandıklarını ifade ederek, “ İyi günde de kötü günde de birbirimize destek oluruz. Sürekli gelişmenin bizi farklı kılacağını ve sürekli gelişimin değişime açık olmakla gerçekleşeceğini biliriz. Mükemmele ulaşma yolunda işlerimizi sürekli iyileştirmemiz ve geliştirmemiz gerektiğine inanır ve bu doğrultuda çalışırız.” Şeklinde konuştu.

FUARLARIN İLGİ ODAĞI PETSA

Ürünleriyle tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran PETSA Tekstil Ambalaj ve Plastik Sanayi, dünya genelinde katıldığı uluslar arası fuarlarda da ziyaretçilerin ilgi odağı olmaya devam ediyor. PETSA Tekstil Ambalaj ve Plastik Sanayi Yönetim Kurulu üyesi Aykut Peltek, dünya markası firmalarını bir araya getirdiğini fuarlarda açtıkları stantlarında çevre dostu ürünlerini tüketici ile buluşturduklarını ve ürünlerinin büyük ilgi gördüğünü söyledi. Peltek, sektörde üretim kalitesinde çıtayı sürekli yüksek tutup, farklılıklar oluşturarak kalıcı üstünlükler sağlamaya ve marka olma yolunda emin adımlarla yürümeye devam ettiklerini sözlerine ekledi.

İŞTE PETSABOND’UN YÜZDE 100 GERİ DÖNÜŞÜMLÜ ÜRÜN ÇEŞİTLERİ:

SPUNBOND

Spunbond Nonwoven kumaş, Türkiye’de ve Dünyanın birçok ülkesinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Yüzde 100 polyester kullanılarak üretilmektedir. Nonwoven veya Tela olarak da bilinmektedir. Spunbond Tela dokunmadan ve örülmeden üretilmiş olup yüzde 100 geri dönüşümü olan bir kumaş çeşididir. İnsan sağlığına ve çevreye zarar vermez. Spunbond Nonwoven Telanın kullanım alanları hızla büyüyen bir sektör haline gelmiştir. Hemen hemen kullanılmadığı sektör yok diyebiliriz.

Teknik Olarak Spunbond : Spunbond üretimi polimerin kontunu filamente dönüştüğü ve oluşan filamentlerin razsal olarak serilmesiyle oluşan bir nonwoven kumaş tipidir.

Spunbond Nonwoven Telalar teknik olarak 15gr/m2 ile 200gr/m2 gramajları arasında üretilmektedir, Maksimum ve minimum seviyeleri gelişen teknolojiye göre değişmektedir. Spunbond Kumaş ölçüleri genellikle 2cm – 320cm enlerinde olup uzunlukları (metrajları) ise gramaja göre değişkenlik göstermektedir.  Spunbond kumaşlarına baskı laminasyon, yapışkanlı gibi birçok aplikasyon rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Yüzde 100 geri dönüşümlü olan bu kumaşlar 130-140 derece ısıya kadar dayanıklıdır. Spunbond kumaşlar hidrofobik (hydrophobic) ve hidrofilik (hydrophilic) su emici özelliği yada su geçirmezlik özelliği olarak üretilebilmektedir. Spunbond Nonwoven kumaşlar UV katkısı ilave edilerek güneş ışınlarına karşı daha çok dayanıklı olması sağlanabilmektedir. Spunbond kumaşlar anti-bakteriyel olup fiyatı konusunda da ekonomik bir kumaştır.

PET SPUNBOND

PETSABOND yüzde 100 PET hammaddenin flamente dönüştüğü ve oluşan flamentlerin termal yollarla birleştirilerek tek parça olarak üretilen üstün mukavemet, sertlik ve saflığa sahip nonwoven kumaş 15 gr/m2 den 200 gr/m2 (0.5-7 oz/yd2) maksimum 3,2 metre genişlikte istenilen denye ve renklerde 120cm rulo çapına kadar üretilebilir.

PETSABOND PET Spunbond birim ağırlık başına düşen üstün mukavemeti ile birçok teknik alanda medikal, tekstil, otomotiv, tarım, filtrasyon ve endüstriyel birçok uygulamada ihtiyaçları karşılayabilecek şekilde üretilen ürünümüz güvenle tercih edilebilir.

PETSABOND Spunbond özellikleri; yüksek ısı ve basınç direnci, boyanabilme, yüksek gerilme direnci ve boyutlanmanın yanı sıra yanmazlık özelliği.

MEDİPET

Biyomedikal tekstil olarak da bilinen MediPET Medikal Grup nonwovenları Avrupa standardizasyon normlarına birebir uymakla birlikte, sağlık sektöründe çalışan profesyonellerin ve hastaların duyarlılıkları ön planda tutularak, tasarlanıp üretilmektedir.

Medikal Grup Ürünler dokuma ya da dokuma olmayan kumaşlar ile yapılabilir. Medikal grup ürünler genellikle tek kullanımlık ürünler olup maliyet ve kalite dengesi göz önüne alınarak nonwoven kumaşlar tercih edilmektedir.

Başlıca ürün grupları; ameliyathane masa örtüleri, emici pedler ve medikal bant yapımında kullanılan silikon kaplı kumaşlar (release coated fabrics) PETSABOND MediPET’ in geniş ürün yelpazesinin sadece bir kaçıdır.

TEXPET

Nonwoven günlük hayatta dokuma veya örme tekstil olarak birçok hayatta rol buluyor. Teknik kumaş olarak kullanılan texPET yalın olarak ya da bir başka kumaşla birlikte kullanılabilir. texPET isteğe göre laminasyonlu ve laminasyonsuz olarak üretilerek ısı ile yapıştırma, kalıplama, ultrasonik bağlama, sıcak eriyik ve toz kaplama ve dikiş vasıtasıyla birçok kumaşla beraber kullanılır.

PET malzemeden yapılmış texPET ürünleri çeşitli pazar segmentlerine hizmet vermektedir. texPET suni deri, ekstrüzyon kaplama ve işlevsel nedenlerden dolayı, yüksek termal stabilite ve yüksek ısı gerektiren lamine edilmiş ürünler için bir taşıyıcı olarak kullanılabilir.

texPET ‘ dayanıklılık için UV, alev geciktirici, anti-statik özelliği, anti-bakteriyel ve anti-mikrobiyal özellikleri gibi özellikler eklemek mümkündür. İstenilen renklerde üretilmektedir.

AUTOPET

Her gün büyüyen ve gelişen otomotiv sektöründe nonwoven kullanımı da bu paralelde gelişmektedir. Birçok parça nonwoven kumaş kullanılarak üretilmektedir. PET esaslı malzemeden üretilen nonwoven kumaşlar
yüksek mukavemeti ve aşınmaya karşı dayanıklılığıyla teknik ihtiyaçların dışında karmaşık yüzeyler içinde tercih edilmektedir.

AGRİPET

agriPET markasıyla ürettiğimiz bu ürün tarım, ormancılık, bahçecilik ve peyzaj bahçe için kullanılan bir üründür.

Agrotekstili olarak adlandırılan bu ürünler toprakta nemi muhafaza ederek toprak sıcaklığının artmasına ve üretim sezonun  artmasına yardımcı olur. Bitkilerin soğuk, dolu gibi doğal zararlara karşı korunmasını sağlarken ışık iletkenliği ile de verimin artmasını sağlar. Sulama sonrası hızla kuruması ve yabancı bitkilerin oluşumuna olanak vermemesi nedeniyle üreticiler tarafından tercih edilen bir ürün haline gelmiştir. Buna ek olarak, agriPET fiziksel bir koruma ortamı sağlayarak böcek ve kuşlara karşı bitkileri ve tohumların korunmasına yardımcı olur.

Doğru kullanıldığı birçok kez kullanılan bir özelliğe sahip olan AgriPET, UV katkı maddesi ile dayanıklı ve sağlamdır. PET malzemeden üretilen bu nonwoven kumaş yırtılmalara karşı mükemmel direnç göstermektedir. Doğrudan zemine döşeme ve seracılık gibi alanlarda kullanabilmektedir. Isıyla yapıştırıldığından hafif ve taşıması kolaydır.

PETSABOND kendi laboratuvarındaki ar-ge ekibiyle kumaşın UV kararlılığını ölçerek en iyi sonucu almaktadır.

FİLTERPET

Filtreler sıvı ve hava akımını geçiren ortamlarda toz ve kirli partiküllerin geçmesini engelleyen gözenekli yapılardır.

Yüksek sıcaklık derecesiyle PET esaslı nonwoven ticar, sınai ve konut gibi alanların hava filtrasyonunda tercih edilen bir üründür. Gaz filtreleri, toz toplama filtreleri, panel filtreleri en yaygın türlerinden bazılarıdır. Hava filtrasyonu için özel olarak tasarlanan filterPET yüksek hava geçirgenliği, yüksek mukavemet ve verimlilik sunar. 

Otomotiv sektöründe kabinin filtrasyonunda yaygın olarak kullanılmaktadır.
Anti-bakteriyel özelliği sayesinde küflenme ve mantara karşı dirençlidir.

Yüzde 100 sentetik liflerden oluşan yağ filtreleri ısı ve aşınmaya karşı dayanıklıdır. Özellikle hidrolik yağ filtresi üretiminde tercih edilmektedir.

FilterPET ürünlerimizin tamamı ana felsefemiz gibi Çevre dostudur. FilterPET ürünleri ağır metaller, halojen ve cam elyaf atıkları içermemektedir. 

GEOPET

Bu segment nonwoven yaygın inşaat, yalıtım, jeotekstil ve diğer endüstriyel uygulamalarda kullanılır.

Hızla büyüyen inşaat sektörüne paralel sektörün nonwoven kullanımı da paralel olarak büyümektedir. Çatı uygulamalarından ihtiyaç duyulan kararlılık ve sertliği sağlamaktadır. Çini underlayment ve shingle uygulamalarında indigen ürünler kullanılabilecek diğer alanlardır.

GeoPET Jeotekstiller olarak adlandırılan alanlarda toprak takviye maddesi olarak kullanılır ve bir filtre ortamı sağlayarak yumuşamasını ve bu sayede malzeme kaybını önler ve yapısal bozulmayı minimuma indirir. Yol ve demiryolu inşaatı, drenaj ve toprak stabilizasyonu gibi inşaat mühendisliği alanlarda kullanılır.

MEDİPET

Biyomedikal tekstil olarak da bilinen MediPET Medikal Grup nonwovenları Avrupa standardizasyon normlarına birebir uymakla birlikte, sağlık sektöründe çalışan profesyonellerin ve hastaların duyarlılıkları ön planda tutularak, tasarlanıp üretilmektedir.

Medikal Grup Ürünler dokuma ya da dokuma olmayan kumaşlar ile yapılabilir. Medikal grup ürünler genellikle tek kullanımlık ürünler olup maliyet ve kalite dengesi göz önüne alınarak nonwoven kumaşlar tercih edilmektedir.

Başlıca ürün grupları; ameliyathane masa örtüleri, emici pedler ve medikal bant yapımında kullanılan silikon kaplı kumaşlar (release coated fabrics) PETSABOND MediPET’ in geniş ürün yelpazesinin sadece bir kaçıdır.

 

 Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER EKONOMİ HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

Ekselans Dik

AKORT

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU