MEMOHABERİ TAKİP ET
Bugun...
18-03-2017 14:00 Kategori: EKONOMİ

MST İş ve Tarım Makinaları Kayseri tarım fuarında

MST İş ve Tarım Makinaları Kayseri tarım fuarında
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"SANKO Holding şirketlerinden MST İş ve Tarım Makinaları, Kayseri Tarım ve Hayvancılık, Türk Dünyası ve Akraba Toplulukları Tarım Fuarı’nda, yeni 6 Plus serisi bekoloder (kazıcı yükleyici) ve telehandler (teleskopik forklift) sergiledi."

SANKO Holding şirketlerinden MST İş ve Tarım Makinaları, Kayseri Tarım ve Hayvancılık, Türk Dünyası ve Akraba Toplulukları Tarım Fuarı’nda,  yeni 6 Plus serisi bekoloder (kazıcı yükleyici) ve telehandler (teleskopik forklift) sergiledi.

MST İş ve Tarım Makinaları, Gaziantep’teki modern üretim tesislerinde, özellikle iş makinası operatörlerinin ihtiyaçlarına yönelik geliştirdiği bekoloder ve 7 metre erişim mesafesi olan telehandleri Kayseri bölgesindeki hedef kitlesi ile buluşturdu.

 MST İş ve Tarım Makinaları Genel Müdür Yardımcısı Aydın Karlı, bekoloderde, operatör istek ve beklentilerine yanıt verecek şekilde tasarlanan arka joysticklerin, operatörlere hassasiyet gerektiren kazı, kaldırma, indirme gibi işlerde kolay kontrol imkânı sağladığını söyledi.

Karlı, bunun yanı sıra, üzerindeki özel amortisör sistemi ile birbirinden bağımsız olarak ayarlanabilen joystick konsollarının, operatörün istediği konumda sabitlenerek; daha ergonomik bir çalışma ortamı oluşturulmasına katkıda bulunduğunu kaydetti.

MST 6 Plus bekoloderde kullanılan, yenilenmiş klima ve kalorifer sistemi sayesinde sıcak ve soğuk havalarda kabin içerisindeki ısının operatörün istediği dereceye getirilebildiğini belirten Karlı, “Operatör konforunun yüksek seviyede hissedilebilmesi için havalı süspansiyonlu operatör koltuğu standart olarak sunuluyor, uzun ve yorucu çalışma sürelerinin operatör üzerindeki olumsuz etkileri en aza indiriliyor” dedi.

Karlı, Kayseri Tarım Fuarı’nda sergilenen MST bekloloderin ağır şartlara göre tasarlanan güçlü ön bom yapısı, en zorlu koşullarda bile güvenli bir operasyon imkanı sunarken, tüm modellerde standart olarak sunulan 1,2 m³ kapasiteye sahip 6 işlevli yükleme kovası ile rakiplerine oranla her kepçede daha fazla malzeme yükleme verimliliği sağladığına dikkati çekti.

MST’nin, Türkiye’nin tek telehandler üreticisi olarak 7 metreden 17 metreye kadar 7 çeşit modelde yük kaldırabilen telehandler ve 1.6 ton ile 5.5 ton arasında 5 ayrı modelde mini ekskavatörü Gaziantep’teki fabrikasında üreterek, yurtiçi ve yurtdışına satışını gerçekleştirdiğine vurgu yapan Karlı, “MST marka iş ve tarım makinaları sektöründe Türkiye’nin gözbebekleridir” diye konuştu.  

MST HAKKINA

SANKO Holding bünyesinde 2003 yılında kurulan MST İş ve Tarım Makinaları, Gaziantep’teki 42.000 metrekare kapalı alanlı, modern teknoloji ile donatılan tesislerde ürettiği MST markalı bekoloder, telehandler ve mini ekskavatörle, SANKO çatısı altında ülkemiz sanayiine önemli değer katmaktadır.

Ar-Ge çalışmaları ile ürün gamını sürekli artıran ve yeni teknoloji çalışmaları yapan MST’nin Ar-Ge çalışmalarını, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nca tescillenen Ar-Ge merkezinde Türk mühendis ve teknisyenler yürütmektedir.

SANKO HOLDİNG

SANKO Holding’in temeli 1904 yılında 7 dokuma tezgahı ile atıldı. Dördüncü ve beşinci kuşağın işbaşında olduğu SANKO’da yaklaşık 15 bin kişi istihdam ediliyor. Tekstil, enerji, çimento, ambalaj, iş ve tarım makinaları, bilişim, finans, sağlık, eğitim, AVM ve gayrimenkul olmak üzere 11 sektörde faaliyet gösteriliyor.

 

 

 

 Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER EKONOMİ HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Kahve Molası

Ekselans Dik

AKORT

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU