MEMOHABERİ TAKİP ET
Bugun...
14-12-2016 09:31 Kategori: EKONOMİ

Halıcılar Domotex 2017 İçin URGE’yle Almanya yolunda

Halıcılar Domotex 2017 İçin URGE’yle Almanya yolunda
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Dünya makine halısının lideri Gaziantepli halıcılar, Ocak ayında Almanya’da düzenlenecek Domotex Hannover 2017 Uluslararası Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarı’na katılacak. “Makine Halıcılığında Sürdürülebilir Liderlik” URGE projesi kapsamında da GAHİB’in fuarda stant açacağı ve bu stantta projeye katılan firmalar arasından 12 firmanın fuarda GAHİB adına açılacak olan stantta yer alacağı açıklandı."

Dünya makine halısının lideri Gaziantepli halıcılar, Ocak ayında Almanya’da düzenlenecek Domotex Hannover 2017 Uluslararası Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarı’na katılacak. “Makine Halıcılığında Sürdürülebilir Liderlik” URGE projesi kapsamında da GAHİB’in fuarda stant açacağı ve bu stantta projeye katılan firmalar arasından 12 firmanın fuarda GAHİB adına açılacak olan stantta yer alacağı açıklandı. 2016 yılında Almanya’da gerçekleştirilen fuara Gaziantep’ten 58 firmanın da katıldığına dikkat çeken GAHİB Başkanı Kaplan her geçen yıl katılımcı firma sayısının artmasının sektör için önemli olduğunu ifade etti.

URGE destekli 12 yeni marka görücüye çıkacak

Ekonomi Bakanlığı desteği ile Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği (GAHİB) bünyesinde yürütülen “Makine Halıcılığında Sürdürülebilir Liderlik” URGE projesi kapsamında bugüne kadar dünyanın önemli fuar organizasyonlarına çıkarma yapan Gaziantepli halıcılar, bu seferde Domotex Hannover 2017 Uluslararası Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarı’na katılacak.  GAHİB Başkanı Selahattin Kaplan, yaptığı açıklamada, Almanya’ya Gaziantep’te ki diğer halı firmalarının yanı sıra bu yıl proje kapsamındaki 30 sektör temsilcisiyle fuar da yer alacaklarını söyledi.

Halıcılar 2016’da URGE projesiyle dünyayı dolaştı

Bu yıl içerisinde her firmayla tek tek yüz yüze görüşülerek sektörel ihtiyaç analizi çalışması yapıldığını ve sektörün ihtiyaçları ve eksikliklerinin belirlendiğini anlatan Kaplan, bu görüşmelerin ardından “Stratejik Fiyat Rekabeti” eğitimi verildiğini ve bu kapsamda hedef pazarlardan Çin’de düzenlenen “Domotex Asia Halı Fuarı”na katıldıklarını ifade etti.  Daha sonra haziran ayında Kanada’ya giderek “The Hometex-Floorex Ev Tekstil ve Yer Kaplamaları Fuarı”na ve eylül ayında da hedef pazarlardan İngiltere’de “The Flooring Show”ya katıldıklarını hatırlatan Kaplan, katıldıkları fuarların hepsinde stant açtıklarını belirterek, “Almanya’da da 20 den fazla firmamız katılacak ve 12 firmamız stant açmak istiyor” dedi.

Halıda liderliği korumak yenilikçi ürünlerle mümkün

Dünya makine halısının lideri olduklarını ve bu unvanı korumak için yenilikçi ürünler üretmeye devam ettiklerini ifade eden Kaplan, Gaziantep’te dokunan halıların dünyanın dört bir tarafına satıldığını ifade etti.

Bu yılın Ocak-Kasım döneminde 1 milyar 173 milyon 177 bin dolarlık halı ihracatına imza attıklarını anımsatan Kaplan, Almanya’da gerçekleştirilecek fuarın bu rakamın artırılmasında önemli bir rol üstleneceğini dile getirdi. Dünyanın farklı ülkelerinden halı ithalatçısının da bu fuara katılacağını vurgulayan Kaplan, “2016 yılında ki fuara Gaziantep’ten 58 firma katılarak stant açmıştı. Bu yıl bu firmaların yanı sıra birliklerimiz bünyesinde yürütülen URGE projesi kapsamında 12 firmamız daha “Domotex Hannover 2017 Uluslararası Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarı”na katılarak GAHİB tarafından açılacak olan stantta kendilerine ayrılan bölümlerde halılarını görücüye çıkarma fırsatı yakalayacaklar. Fuarda stantlar açılacak ve ürünlerin tanıtımı yapılacak, bu nedenle bu fuarı çok önemsiyoruz. Makine halısında liderliğimizi sürdürmemiz için bu fuarları çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Sektör temsilcilerimiz de bu gerçeğin farkında olduğu için ellerinden gelenin en iyisin yapmaya devam ediyor” şeklinde konuştu.Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER EKONOMİ HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

Ekselans Dik

AKORT

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU