MEMOHABERİ TAKİP ET
Bugun...
09-03-2017 14:47 Kategori: EKONOMİ

GTO üyelerinden Londra-ECOBUILD yapı fuarına çıkarma

GTO üyelerinden Londra-ECOBUILD yapı fuarına çıkarma
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen ECOBUILD Yapı Fuarına yönelik olarak Gaziantep Ticaret Odası (GTO) tarafından KOSGEB destekli “Fuar Ziyareti ve İş Gezisi” organizasyonu düzenlendi. GTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fatih Güllüoğlu ile Yönetim Kurulu üyesi Murat Karakaş’ın başkanlığında gerçekleştirilen Fuar ziyaretine katılan oda üyesi yaklaşık 80 firmanın temsilcisi sektördeki son yenilikleri görme fırsatı buldu."

İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen ECOBUILD Yapı Fuarına yönelik olarak Gaziantep Ticaret Odası (GTO) tarafından KOSGEB destekli “Fuar Ziyareti ve İş Gezisi” organizasyonu düzenlendi. GTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fatih Güllüoğlu ile Yönetim Kurulu üyesi Murat Karakaş’ın başkanlığında gerçekleştirilen Fuar ziyaretine katılan oda üyesi yaklaşık 80 firmanın temsilcisi sektördeki son yenilikleri görme fırsatı buldu.

Başkent Londra’da 6-10 Mart 2017 tarihleri arasında düzenlenen ve  dünyanın bir çok ülkesinden 700 firma stand açarak katıldığı ve 36 bin metrekare kapalı alan üzerinde gerçekleştirilen fuarı yaklaşık 35 bin profesyonel ziyaretçi ziyaret etti.

Sektöründe dünyanın sayılı fuarları arasında yer alan ECOBUILD yapı fuarına yönelik düzenlenen Fuar ziyareti ve iş gezisini değerlendiren Gaziantep Ticaret Odası(GTO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fatih Güllüoğlu, Fuar sayesinde  firmaların sektörde üretilen yenilikçi ürünleri yerinde görmeleri ve alıcılarla bire bir görüşmelerde bulunmaları açısından son derece faydalı geçtiğini belirtti.

Dünyanın en büyük çevreci tasarım etkinliği olan Fuarda; yapı malzemeleri, güneş enerjisi, inşaat sistemleri, aydınlatma, iç tasarım, dış cephe ürünleri, havalandırma ve arıtma sistemleri, ısıtma, ölçme ve kontrol ekipmanları, altyapı, iş makineleri, çevre teknolojileri, su teknolojileri, mimari detaylar gibi sektörler yer almıştır.

GTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gülloğlu, “ Sektörün önde gelen aktörlerinin bir araya geldiği ECOBUILD Yapı fuarında, etkinlikler kapsamında organize edilen ikili görüşmelere 20 ülkeden 200 firma katılım göstermiş ve firmalarımızın  yeni bağlantılar kurmasına vesile olmuştur. Fuarda özellikle; yeni mimari uygulamalar, enerji tasarrufu, çevreye duyarlı inşaat malzemeleri ve ısıtma-soğutma teknolojileri gibi alanlarda ve sektörde yaşanan son gelişmeleri yerinde görmeleri sağlanmıştır. Sektörün inşaat alanındaki birikimi ve tecrübesi, Orta Doğu bölgesi ile olan yakın ticari ve sosyal ilişkiler Gaziantep inşaat sektörünün Suriye’nin yeniden inşası sürecinde kritik bir rol alacağını göstermektedir.

GTO üyeleri Fuar Ziyareti ve İş Gezisi sayesinde sektörel gelişmeleri ve yeni ürünleri yerinde inceleme fırsatı yakalamış ve fuar, Gaziantep’in tanıtımı açısından da önemli bir fırsat olmuştur. Gaziantep Ticaret Odası, önümüzdeki dönemde de yurtdışında organize edilen önemli fuarlara yönelik heyet ziyareti organizasyonlarını düzenlemeye devam edecektir” dedi.

 Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER EKONOMİ HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

Ekselans Dik

AKORT

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU