MEMOHABERİ TAKİP ET
Bugun...

NCR Hospital 8 Mart

09-03-2017 12:38 Kategori: EKONOMİ

GTB’de ‘İŞKUR Başvuru Noktası’ kuruluyor

GTB’de ‘İŞKUR Başvuru Noktası’ kuruluyor
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) ve Gaziantep İŞKUR İl Müdürlüğü işbirliğiyle, ‘ İstihdam Seferberliğinde İŞKUR’un İşverene Teşvikleri’ konulu bilgilendirme toplantısı düzenlendi."

Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) ve Gaziantep İŞKUR İl Müdürlüğü işbirliğiyle, ‘ İstihdam Seferberliğinde İŞKUR’un İşverene Teşvikleri’ konulu bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

İŞKUR faaliyetleri, teşvik uygulamaları ve işbaşı eğitim programlarının ele alındığı bilgilendirme toplantısı, GTB Meclis Başkanı Selami Memiş, İŞKUR İl Müdürü Sıraç Ekin ve GTB üyesi işletmelerin temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantı öncesi, Gaziantep Ticaret Borsası yerleşkesinde  ‘İŞKUR Başvuru Noktası’ kurulması için GTB Meclis Başkanı Selami Memiş ve İŞKUR İl Müdürü Sıraç Ekin arasında protokol imzalandı.

GTB Meclis Başkanı Memiş, imzalanan protokolle birlikte, GTB’de kurulacak İŞKUR başvuru noktasında +1 istihdam teşvik paketinden yararlanmak isteyen işçi ve işverenlerin kayıtlarını rahatlıkla yaptırma olanağı bulabileceklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde başlatılan istihdam seferberliğini işçi ve işveren kesimine sağladığı önemli  katkılardan dolayı desteklediklerini belirten Memiş, Gaziantep’in bu seferberlikte Türkiye’de ilk 5 içerisinde yer alması için de çaba harcayacaklarını ifade etti.

İŞKUR Gaziantep İl Müdürü Sıraç Ekin ise toplantıda yaptığı konuşmada  istihdam seferberliğinin işçi ve işverenlere sağladığı avantajlar hakkında açıklamalarda bulundu.

Ekin, işverenin 2017 yılında istihdam ettiği her bir işçi için 773 lira tutarındaki sigorta priminin tamamının İŞKUR tarafından karşılanacağını kaydetti.

Uygulamanın işsizliğin azalması ve iş gücü piyasalarının daha aktif hale gelmesi adına ciddi bir destek oluşturduğuna dikkat çeken Ekin,  ayrıca iş başı eğitim programlarının sağladığı avantajlar hakkında da bilgiler verdi.

Gaziantep İŞKUR Şube Müdürü Mehmet Özcan ise yaptığı sunumda, İŞKUR’un faaliyetleri ve teşvik uygulamaları hakkında açıklamalarda bulundu. Özcan, destekten yararlanmak isteyen sigortalılarda aranan şartlar ve hangi sektörlerde faaliyet gösteren işverenlerin bu destekten faydalanacağını anlattı.

 Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER EKONOMİ HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

Ekselans Dik

AKORT

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU