MEMOHABERİ TAKİP ET

memo

Bugun...
26-07-2017 09:31 Kategori: EKONOMİ

Gaziantep'te, 'İstihdam kurulu' toplantısı yapıldı

Gaziantep'te, 'İstihdam kurulu' toplantısı yapıldı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep'te İstihdam ve Mesleki Eğitim kurulu olağan toplantısı yapıldı."

Gaziantep'te İstihdam ve Mesleki Eğitim kurulu olağan toplantısı yapıldı.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü'nde yapılan toplantıya; Vali Yardımcısı  Uğur Aladağ,  İş-Kur İl Müdürü Siraç Ekin, ile STK temsilcileri katıldı. Toplantıya başkanlık yapan Vali Yardımcısı  Uğur Aladağ, Haziran ayı sonu itibariyle 54 bin 670 kişinin iş başvurusu yaptığını söyledi. İş başvurusu yapanların yönlendirilen her 10 iş yerinden birinde kalıcı olarak işe yerleştiğini belirten  Aladağ şunları söyledi: 

"İlimiz istihdamına önemli katkı sağlayan toplum yararına programlarda Haziran ayı sonu itibariyle 3 bin 60 kişi toplum yararına aktif hizmet vermiştir. Ayrıca  Gaziantep  İŞKUR İşbaşı Eğitim Programı kapsamında 7 bin 248 kişi iş veren nezdinde işi öğrenmek ve öğretmek için İşbaşı Eğitim Programı'na başlamıştır. Bu program sayesinde işveren kursiyerlerin yüzde 85'ini kalifiye eleman olarak işe yerleştirip Cumhurbaşkanlığı ve Çalışma Sosyal ve Güvenlik bakanlığının başlatmış olduğu istihdam seferberliği kapsamında bünyesinde istihdam etmiştir. Haziren ayı sonu itibariyle bu programımızdan 13 bin 807 kişi faydalanmıştır."

Vali Yardımcısı  Uğur Aladağ'ın konuşmasının ardından  İş-Kur İl Müdürü Siraç Ekin istihdam verilerine ilişkin sunum yaptı.Kaynak: DHA
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER EKONOMİ HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

AKORT GAYRİMENKUL

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU