MEMOHABERİ TAKİP ET

memo

Bugun...
19-04-2017 14:09 Kategori: EKONOMİ

Gaziantep'te halı ihracatçısı 154 firmaya müjde

Gaziantep'te halı ihracatçısı 154 firmaya müjde
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği (GAHİB) Başkanı Selahattin Kaplan, geçtiğimiz yıl Pasaport kanununa eklenen bir madde ile ihracatçıların performansına göre yeşil pasaport sahibi olmasının önünün açıldığını söyledi. kaplan, performansları değerlendirilen Gaziantep'te 154 halı firmasından 230 kişiye yeşil pasaport verileceğini müjdeledi."

Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği (GAHİB) Başkanı Selahattin Kaplan, geçtiğimiz yıl Pasaport kanununa eklenen bir madde ile ihracatçıların performansına göre yeşil pasaport sahibi olmasının önünün açıldığını söyledi. kaplan, performansları değerlendirilen Gaziantep'te 154 halı firmasından 230 kişiye yeşil pasaport verileceğini müjdeledi.

5682 sayılı pasaport kanununun 14. Maddesinin A bendine eklenen bir paragrafla ihracatçılara yeşil pasaport yolunun açıldığını hatırlatan kaplan, son 3 yılda ihracat performansına göre yapılan değerlendirmede toplamda 778 firmadan 1.573 ihracatçının yeşil pasaport almaya hak kazandığını belirtti. kaplan bu firmaların 154 tanesinin Gaziantepli halı ihracatçısı firma olduğunu ve 230 Gaziantepli ihracatçının yeşil pasaport ile ödüllendirileceğini açıkladı. Bu uygulamadan dolayı başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Bin Ali Yıldırım'a teşekkür eden Kaplan, artık ihracatçıların uluslararası alanda kendilerini daha rahat hissedeceklerini ve daha başarılı işlere imza atacaklarını sözlerine ekledi.Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER EKONOMİ HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

AKORT GAYRİMENKUL

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU