MEMOHABERİ TAKİP ET
Bugun...
10-03-2017 15:03 Kategori: EKONOMİ

150 Bin TL ile TARGET girişimcilerin hayaline ortak oluyor

150 Bin TL ile TARGET girişimcilerin hayaline ortak oluyor
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"TÜBİTAK Teknogirişim Sermaye Destek Programı ile girişimcilerin, teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini, katma değer ve nitelikli istihdam yaratma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmeleri için fikir aşamasından pazara kadar olan faaliyetlerin desteklenmesi ve teknoloji düzeyi yüksek ürün ve hizmetleri geliştirebilen başlangıç firmalarının oluşturulması için Gaziantep Üniversitesi TargeT Teknoloji Transfer Ofisi, TÜBİTAK BİGG -Bireysel Genç Girişim Programı kapsamında uygulayıcı kuruluş olarak akredite oldu."

TÜBİTAK Teknogirişim Sermaye Destek Programı ile girişimcilerin, teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini, katma değer ve nitelikli istihdam yaratma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmeleri için fikir aşamasından pazara kadar olan faaliyetlerin desteklenmesi ve teknoloji düzeyi yüksek ürün ve hizmetleri geliştirebilen başlangıç firmalarının oluşturulması için Gaziantep Üniversitesi TargeT Teknoloji Transfer Ofisi, TÜBİTAK BİGG -Bireysel Genç Girişim Programı kapsamında uygulayıcı kuruluş olarak akredite oldu.

“O Girişimcileri Arıyoruz”

Konu ile ilgili bilgiler aktaran Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür “Türkiye’den ve her teknoloji alanından teknoloji tabanlı, yenilikçi ve ticarileşebilir iş fikri olanlar www.bigg.enteggre.com adresinden online olarak sistemimize başvuru yapmaya davet ediyoruz.

Gaziantep’in ve Bölgenin teknoloji vizyonunu çizen üniversitemiz bünyesindeki TargeT Teknoloji Transfer Ofisi bu yıl bir ilke daha imza atıyor. TÜBİTAK BİGG(Bireysel Genç Girişim Sermayesi) ile girişimcilerin iş fikirlerini ticari ürüne veya hizmete  dönüştürülmesine yönelik iş fikirlerini TargeT Teknoloji Transfer Ofisine sunabilirler. Başvuru yapan girişimciler jüri üyeleri ve uzmanlarımız tarafından değerlendirme ve  seçme işlemine tabi tutulacak ve sıradışı bir programa katılacaklar.

Sıradışı bir Program: Micro MBA, Girişim Savaşçısı, İş Modeli ve İş Planı Kampları...

Girişimciyi fon almaya hazır hale getirmeyi amaçlayan eğitim programları kapsamında Seçilen adaylar iş modeli doğrulama kampı, iş planı hazırlama kampı ve girişim savaşçısı gibi pek çok eğitimlere tabi tutulacak. Değerlendirme sonucunda desteklenmesi uygun bulunan iş planları için girişimciden tanımlı bir zaman aralığı içinde kuruluş tanımına uygun şirket kurmalarını desteklenecek. TÜBİTAK ile kurulan şirket arasında sözleşme imzalanmasından sonra girişimciden teminat alınmaksızın hibe olarak proje desteği ve sermaye desteği sağlanacak.

“Sermaye Desteğinin Amacı: Prototip ’in Ticarileştirilmesi”

Teknogirişim sermaye desteği ile kuruluşun iş planı çerçevesinde gerçekleştireceği kavramsal tasarım, teknik ve ekonomik fizibilite, teknolojik geliştirme (ticari prototip, demo, benzetim, yazılım algoritması vb.) faaliyetleri ve bu faaliyetler sonucu elde edilen çıktıların ticari değere dönüştürülmesi çalışmalarının bire bir takibi sağlanarak her süreçte TargeT Teknoloji Transfer Ofisi tarafından desteklenecek.

“24 Ay sonra TÜBİTAK’tan 500 Bin TL daha ARGE Desteği Fırsatı”

TÜBİTAK BİGG desteği alarak kurulmuş olan bu şirketler, destek bitiş tarihten sonraki 24 ay içerisinde  TÜBİTAK KOBİ ARGE Başlangıç Destek Programı’na da başvuruda bulunabilir ve 500 bin TL ye kadar hibe alabilecektir.

Girişimcilerin hayallerine ortak olduklarını kaydeden Gür “ Özellikle genç girişimciler Türkiye’nin geleceği. TargeT Teknoloji Transfer Ofisi’nin uygulayıcı olduğu program onlar için bir fırsat. Teknolojik iş fikrini hayata geçirmek ve ileride kendi şirketini kurmak  isteyen herkesi TÜBİTAK’ın Teknolojik İş fikirleri için verdiği 150 bin TL geri ödemesiz Başlangıç Sermaye Desteğine başvuru için davet ediyoruz. Bu program bir  girişimciler için bir adım. Bu programla girişimcilerin çok yol alacağını ve Türkiye’nin ekonomisine katkı sağlayacak çok başarılı girişimcilerin ve şirketlerin kurulacağına inanıyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

 


Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER EKONOMİ HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

Ekselans Dik

AKORT

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU