MEMOHABERİ TAKİP ET

memo

Bugun...
07-04-2017 19:19 Kategori: ASAYİŞ

İsveç'te kamyonlu terör saldırısı: 3 ölü

İsveç'te kamyonlu terör saldırısı: 3 ölü
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"İsveç'in başkenti Stockholm'de trafiğe kapalı Drottning Caddesi'nde yayaların üzerine kamyonlu saldırı düzenlendi. Saldırıda 3 kişi hayatını kaybetti. Terör alarmının verildiği polis anonslarında çok sayıda yaralının bulunduğu belirtildi. Bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi."

İsveç'in başkenti Stockholm'de trafiğe kapalı Drottning Caddesi'nde yayaların üzerine kamyonlu saldırı düzenlendi. Saldırıda 3 kişi hayatını kaybetti. Terör alarmının verildiği polis anonslarında çok sayıda yaralının bulunduğu belirtildi. Bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi.

Bira üreticisi Spendrups firması, saldırıda kullanılan aracın kendilerine ait olduğunu ve daha önce çalınmış olduğunu açıkladı.

İsveç polisi saldırıda ilk olarak iki kişinin öldüğünü duyurdu. Daha sonra yaptığı açıklamada ölü sayısı 3 olarak bildirildi.

Başbakan derhal başkente dönüyor

İsveç Başbakanı Stefan Löfven, Göteborg'dan Stockholm'e hareketinden önce yaptığı açıklamada, "Hükümetimiz olayla ilgili sürekli bilgi alıyor; ilgili tüm kurumlarımızla destek vermeye devam ediyoruz" dedi.
 

Vatandaşlar yürümek zorunda kaldı
 

Stockholm'deki tüm metro istasyonları güvenlik nedeniyle ulaşıma kapatıldı. Ulaşım araçlarının olmayışı nedeniyle vatandaşlar ana yollar üzerinde yürüyerek gidecekleri yerlere ulaşmak zorunda kaldı.
 

Stockholm metro seferlerinin durdurulmasının ardından merkez tren istasyonu da kapatılarak boşaltıldı. Stockholm'e gelen ve buradan kalkan tüm tren seferleri iptal edilerek şehrin giriş ve çıkışlarında önlem alındı.

Güvenlik kordonu genişletildi

İsveç polisinin bölgede aldığı güvenlik önlemleri halen artarak devam ediyor. Saldırının gerçekleştiği mağazanın bulunduğu caddenin paralelindeki caddelerde de önlemler artırılarak, olay yerinden 50 metre uzaklıktaki bölgede güvenlik kordonu genişletildi. Hastanelerin de alarm durumunda olduğu belirtildi.

Gözaltı iddiası doğrulanmadı

Emniyet tarafından yapılan güncel açıklamaya göre, saldırıda 3 kişi öldü, 8 kişi yaralandı. Polis yetkilileri, saldırının şüphelisi olarak bir kişinin gözaltına alındığı yönündeki iddiaları doğrulamadı.Kaynak: DHA
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Kahve Molası

Ekselans Dik

AKORT

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU