MEMOHABERİ TAKİP ET
Bugun...

NCR Hospital 8 Mart

21-04-2017 10:33 Kategori: ASAYİŞ

GTO'nun eski Başkanı Bartık'a yurtdışı çıkış yasağı

GTO'nun eski Başkanı Bartık'a yurtdışı çıkış yasağı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"FETÖ terör örgütü üyesi iddiasıyla yargılanan Gaziantep Ticaret Odası'nın (GTO) eski Başkanı Eyüp Bartık ile eski Genel Sekreteri Halil Göçer'in 8. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki ilk duruşması yapıldı. Mahkeme Eyüp Bartık'a yurt dışı yasağı getirdi."

FETÖ terör örgütü üyesi iddiasıyla yargılanan Gaziantep Ticaret Odası'nın (GTO) eski Başkanı Eyüp Bartık ile eski Genel Sekreteri Halil Göçer'in 8. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki ilk duruşması yapıldı. Mahkeme Eyüp Bartık'a yurt dışı yasağı getirdi.
 

BANK ASYA'YA 500 BİN'İ KİM YATIRDI?

Bartık ve Göçer, FETÖ terör örgütü üyesi olmak iddiasıyla 8. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki ilk duruşmalarında, GTO Eski Başkan Yardımcısı Bilal Kara'yı suçladılar. Kara ise, talimatın Eyüp Bartık'tan geldiğini, Bank Asya'nın devletle problemi olduğu uyarılarına rağmen 500 bin liranın Bank Asya'ya yatırıldığı söyledi. İlk söz verilen Bartık, suçlamaları kabul etmeyerek, bankalarla anlaşmalardan sorumla başkan yardımcısı Bilal Kara'nın sorumlu olduğunu söyledi.

Bartık şunları söyledi: " Para ile ilgili işlerde başkan yardımcısı Bilal Kara yönetim kurulu kararıyla görevlendirildi. Bankalarla tüm anlaşmaları Bilal Kara yapardı. Oda'nın gelirlerini yüksek getiri sağlayacak bankalara yatırılması kararı almıştık. Bank Asya'ya 500 bin lira para yatırılması işleminde Bilal Kara şehir dışında olduğu için ben imzalamak zorunda kaldım. Oda'nın 13 nilyon lirası vardı. Yatırılan 500 bin lirayla Bank Asya'ya destek olmaz. Paranın Bank Asya'ya destek çağrısı yapıldığı tarihlere gelmesi tamamen tesadüftür. Benim 4 çocuğum var, hiçbirisi cemaat okullarında okumadı. Cemaate yakın hiçbir derneğe de üye değilim. Ben vatanımı seven birisiyim. Bu suçlamalar beni derinden yaralamaktadır."

BANA TALİMAT GELDİ

Halil Göçer ise ifadesinde, kendisine talimat geldiğinde Bilal Kara'nın bilgisi olduğunu kaydetti.

Göçer, " Bankalarla görüşmelerden Bilal Kara sorumluydu. Bank Asya ile ilgili talimat geldi. Muhasebe müdüründen teyitini aldım. Bilal Bey ile görüşüldüğünü söyledi. Tüm evraklarımı imzaladım ve başkana yönlendirdim. Bank Asya'ya ilk kez para yatırıldı. Benim Bank Asya'yı kurtarılması talimatından kesinlikle haberim yoktur. Yaşantım olarak ta tüm oluşumlar ile alakam yoktur" dedi.

UYARDIK AMA...

Duruşmada tanık olarak Başkan Yardımcısı Bilal Kara dinlendi. Kara, Bank Asya'ya para yatırılması ilgili Başkan Eyüp Bartık'ı uyardığını öne sürdü.

 Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

Ekselans Dik

AKORT

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU