MEMOHABERİ TAKİP ET

memo

Bugun...
09-01-2017 18:42 Kategori: ASAYİŞ

Gaziantep'te huzur uygulamaları devam ediyor

Gaziantep'te huzur uygulamaları devam ediyor
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep Emniyet Müdürlüğü, huzur ve güven ortamının devamlılığının sağlanması, muhtemel asayiş, terör ve kaçakçılık olaylarına karşı önceden önlem almak amacıyla yaptığı huzur uygulamalarına devam ediyor."

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü, huzur ve güven ortamının devamlılığının sağlanması, muhtemel asayiş, terör ve kaçakçılık olaylarına karşı önceden önlem almak amacıyla yaptığı huzur uygulamalarına devam ediyor.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

"Suç ve suçluyla mücadele kapsamında, millî güvenlik ve kamu düzeninin, genel sağlık ve genel ahlâkın veya başkalarının hak ve hürriyetlerinin korunması, ilimizde oluşturulan huzur ve güven ortamının devamlılığının sağlanması ve olması muhtemel asayiş, terör ve kaçakçılık olayları başta olmak üzere muhtelif olaylara karşı önceden önlem almak, önleyici zabıta hizmetlerini yapmak, şüpheli görülen ve aranmakta olan suç işlemeye yönelik davranışlar ve hareketlerde bulunan şahıslar ile taşınması ve bulundurulması yasak olan her türlü silâh, patlayıcı madde veya eşyanın tespiti ile daha önceden suç işlemiş ve yakalanamamış olan kişilerin ele geçirilmesi amacıyla;

İlimizde bulunan 4 otel, 6 içkili restoran, bar ve umuma açık işyerlerinde yapılan Huzur Uygulamasında; Ruhsatsız faaliyet gösteren, sigortasız işçi ve sigortasız yabancı uyruklu işçi çalıştıran, Canlı Yayın Müzik Belgesi olmadığı halde canlı müzik yayını yapan, TABDK Belgesi olmadığı halde alkol servisi yapan ve kapalı alanda sigara içtiği tespit edilen 7 işyeri hakkında tutanak tanzim edilerek gerekli işlemlere başlandı. Yapılan kontrollerde 2 adet pompalı tüfek fişeği, 4 adet mermi, 1 adet boş şarjör, 1 adet ruhsatsız tabanca ele geçirildi. Konu ile alakalı 2 şüpheli şahıs gerekli işlemler yapılmak üzere ilgili birime teslim edildi.
Toplamda 137 şahsın GBT sorgulaması yapıldı. Maliye Müdürlüğü personelince kendi birimlerini ilgilendiren çeşitli konulardan yaklaşık 15 bin TL Para cezası uygulandı."

 Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Kahve Molası

Ekselans Dik

AKORT

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU