MEMOHABERİ TAKİP ET

memo

Bugun...
16-03-2017 11:56 Kategori: ASAYİŞ

Gaziantep'te 9 yaşındaki kız çocuğuna bakkaldan cinsel taciz!...

Gaziantep'te 9 yaşındaki kız çocuğuna bakkaldan cinsel taciz!...
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep’te mahalle bakkalına alışveriş yapmaya giden 9 yaşındaki kız çocuğu E.Ö. eve geldiğinde bakkal B.K.’nın vücudunun değişik yerlerine dokunduğunu ailesine söyledi. Ailenin suç duyurusunda bulunması üzerine bakkal B. K. hakkında dava açıldı. Tacize uğrayan minik kız, okulda aldığı eğitim sayesinde mahalle bakkalının kendisini taciz ettiğinin farkına vardı."

Gaziantep’te mahalle bakkalına alışveriş yapmaya giden 9 yaşındaki kız çocuğu E.Ö. eve geldiğinde bakkal B.K.’nın vücudunun değişik yerlerine dokunduğunu ailesine söyledi. Ailenin suç duyurusunda bulunması üzerine bakkal B. K. hakkında dava açıldı. Tacize uğrayan minik kız, okulda aldığı eğitim sayesinde mahalle bakkalının kendisini taciz ettiğinin farkına vardı.

Hürriyet Gazetesi'nden İdris Emen'in haberine göre; Gaziantep’te aralık ayında mahalle bakkalına alışveriş yapmaya giden 9 yaşındaki kız çocuğu E.Ö. eve geldiğinde bakkal B.K.’nın vücudunun değişik yerlerine dokunduğunu ailesine söyledi. Ailenin suç duyurusunda bulunması üzerine bakkal B. K. hakkında Gaziantep 7’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde “Sarkıntılık yapmak suretiyle çocuğun cinsel istismarı” suçlamasıyla dava açıldı. Davanın ilk duruşması 23 Şubat’ta görüldü.

ÖĞRETMENİN DERSTE ANLATTIKLARI

Duruşmada ifade veren mağdur E.Ö., bakkalın daha önce de kendisine benzer davranışlarda bulunduğunu ama okulda gördüğü derse kadar bunun yanlış olduğunu anlamadığını söyledi. Mahkeme ilk duruşma sonunda E.Ö.’nün eğitim gördüğü okula bir yazı yazarak cinsel istismarla ilgili bir eğitim alıp almadığını sorarak 16 Mayıs’a ertelendi.

Derste verdiği bilgilerle E.Ö.’nün ‘cinsel istismar’ konusunda bilinçlenmesini sağlayan sınıf öğretmeni Bülent Kılıçoğlu ise verdiği eğitimi Hürriyet’e anlattı: “Hayat bilgisi dersinde, ‘Tanımadığımız kişilere karşı nasıl davranmalıyız’ adlı bir konu başlığımız var. Bu konu başlığında çocuklara kendilerini nasıl korumaları gerektiğini anlatıyoruz. Öğrencilerime ‘Başınıza bir olay geldiğinde ya da tanımadığınız biri size dokunduğunda mutlaka ailenize söyleyin’ diyorum. Çocuklar ‘özel bölge’, ‘yasak bölge’ gibi kavramları öğreniyor.”

‘RUH SAĞLIĞI BOZULDU’

İstismar sonucunda mağdurun ruh sağlığının bozulduğunu söyleyen Avukat Şafak Yılmaz: “Çocukların suç olan eylemleri fark etmesi çok zordur. Duyarlı bir öğretmen sayesinde istismar olayı gün yüzüne çıktı. Bu tarz eğitimlerin yaygınlaşması lazım.”

 

 Kaynak: Hürriyet
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

AKORT GAYRİMENKUL

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU