MEMOHABERİ TAKİP ET
Bugun...
28-06-2017 16:48 Kategori: ASAYİŞ

Taciz ateşi açılan Suriye sınırında sessizlik hakim

Taciz ateşi açılan Suriye sınırında sessizlik hakim
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Terör örgütü PYD/YPG'nin Türk ve ÖSO askerlerine doçkayla taciz ateşinde bulunduğu Azez'e komşu olan Kilis'in Suriye sınırında sessizlik hakim."

Terör örgütü PYD/YPG'nin Türk ve ÖSO askerlerine doçkayla taciz ateşinde bulunduğu Azez'e komşu olan Kilis'in Suriye sınırında sessizlik hakim.

Suriye'de terör örgütü PYD/YPG'nin bulunduğu Maranaz bölgesinden, dün gece sınırdaki Fırat Kalkanı Harekatı'nda görevli Türk ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) askerlerine doçkayla taciz ateşi bulunmasının ardından Türk Silahlı Kuvvetleri, bu bölgeyi top atışlarıyla ateş altına aldı. Angajman kuralları kapsamında yapılan misillemeyle imha edilen bölgede bugün sessizlik olduğu ancak yoğun güvenlik önlemleri alındığı görüldü.

Kilis'e komşu olan Halep'in Afrin İlçesi'ndeki sınır hattındaki hakim tepeye daha önce asılan YPG ile Rus bayrağının çevresinde ise PYD ve YPG’lilerin de bulunmaması dikkat çekti. Hava sıcaklığının 36 santigrat dereceyi bulduğu sınır hattında Türk Silahlı Kuvvetleri'nin aldığı geniş güvenlik önlemleri ise sürdürülüyor.

 


Kaynak: DHA
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası

Ekselans Dik

AKORT

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU