MEMOHABERİ TAKİP ET

memo

Bugun...

NCR Hospital 8 Mart

03-05-2017 09:19 Kategori: ASAYİŞ

Afrin'de, Rusya ve YPG bayrağı yan yana

Afrin'de, Rusya ve YPG bayrağı yan yana
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Türkiye'nin hudut karakoluna taciz ateşi açmasının ardından misilleme yapması ve ardından Rus askerlerin görüldüğü Suriye'nin Afrin kentindeki bazı binalarda terör örgütü PKK'nın uzantısı PYD'nin silahlı kanadı YPG'nin flaması ile Rusya bayrakları birlikte dalgalanıyor."

Türkiye'nin hudut karakoluna taciz ateşi açmasının ardından misilleme yapması ve ardından Rus askerlerin görüldüğü Suriye'nin Afrin kentindeki bazı binalarda terör örgütü PKK'nın uzantısı PYD'nin silahlı kanadı YPG'nin flaması ile Rusya bayrakları birlikte dalgalanıyor.

Suriye'nin yine terör örgütü PYD denetimindeki Telabyad ketine asılan ABD bayraklarının ardından bu kez PYD kontrolündeki bir başka nokta olan Kilis'in karşısındaki Afrin'deki bazı binalara Rusya bayrağı asıldı. Çeşitli Suriye ve Kürtçe yayın yapan internet sitelerinde yer alan fotoğraflarda, bir binanın çatısında Rusya bayrağı ile YPG'nin flamasının bulunduğu görülüyor. Türkiye'nin hudut karakoluna yönelik tacizinin ardından yaptığı misilleme sonrası bugün üzerinde Rusya bayrağı bulunan zırhlı araç ile Afrin'de dolaşan askerlerin, hasar oluşan bölgelerde inceleme yaptığı ifade edildi. Afrin'den paylaşılan fotoğraflarda Rus askerleri, yüzü kar maskesiyle gizli ve üzerinde terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın fotoğrafının yer aldığı armalı üniforma giymiş YPG’liler birlikte görülüyor.Kaynak: DHA
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Kahve Molası

Ekselans Dik

AKORT

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU